Naše zvířátka 

71 zvířat

63 kočiček
6 pejsků
2 prasátka


Kočičky

Kuky, Míša, Mike, Avar, Želvinka,  Šmudlinka, Bárt, Milošek, Avinka, Micinka,  Čárymáry, Kulíšek, Celestýn, Milánek, Dadá, Lupinka, Lucinka... 

V současné době má azyl 63 kočiček a blíží se STOP STAVU. Skoro 80% koček tvoří plaché a neumístitelné kočky, odebrané z lokalit, kde jim bylo ubližováno nebo byly přímo ohroženy na životě. Z nevhodné lokality a zacházení si přinesly spoustu šrámů na duši a na těle. Další kočičky jsou divoké z přirozených důvodů a o lidskou společnost nestojí. Na tomto kouzelném místě se mohou pohybovat venku, jak je libo. Mohou se pohybovat po prostoru domu a venkovním prostoru svobodně. Mají vlastní zázemí v podobě boudiček, pelíšků a krmná stanoviště, na které si zvykly. Snažíme se jim dopřát pocit bezpečí a útočiště, pokud jsou převážně venku. Když nechtějí, nemusí být součástí smečky. 

Poloplaché nebo plaché kočičky jsou zařazeny do projektu adopce na dálku. Jejich konkrétní jména a příběhy si můžete přečít v rubrice Adopce. Zde si můžete vybrat tu svou vysněnou! 

Další skupinou pro virtuální adopci jsou kočičky, které jsou chronicky nemocné nebo handicapované, ale také i ty, které  mají svůj věk a jsou tu prostě šťastné. Každá kočička je jedinečná a každá si přinesla zvenku vlastní příběh, leckdy hodně smutný a bolestivý. Mnoho lidí se mě ptá, proč neotevřu i normální formu adopce aspoň pro ty mazlivé. Odpověď je jednoduchá. Většina mazlivých je tu s námi od začátku azylu a jsou to již staré kočičky, maskoti Libnova. Jsou zvyklé na svou rutinu, prostředí a své lidi. Dát je pryč v tomto věku a chtít po nich, aby to ustály psychicky i zdravotně, by bylo pošetilé. Byla by to zrada vůči nim. Protože jsou součástí rodiny, mají právo ve svém známém prostředí dožít. 

Pejsci

jména: Kaťulka, Nikolka, Hačiko, Sorbon, Ozzy, Peťulka

Pejsci jsou neuvěřitelně milující společníci. Psi a kočky mě provázejí celým životem. Mám tu pejsky malých, středních i velkých ras. Většinou se jedná o pouliční mixíky, které někdo dal do útulku nebo se již o ně nemohl starat. V mém azylu je v současné době umístěno 6 pejsků na dožití. Bohužel před nedávnem na stáří odešla fenečka Miky, která k nám doputovala až z Německa. Je v článku Vzpomínáme... 

Nejmenší z pejsků je Kaťuška (čivavka z množírny) a Peťulka (yorkshirka) od lidí, kteří se o ni již nemohli starat. Nejstaršímu pejskovi je přes 10 let a jmenuje se Hačiko, je až ze Slovenska. Smečku psů u nás vede dominantní černý Ozzy (vedle na obrázku). Ozzy při správném přístupu dokáže být dobrým parťákem a držákem smečky.

Všech 6 pejsků jsme zařadili i do virtuální adopce, kde si můžete přečíst jejich příběhy a vybrat si toho svého, kterého u nás můžete podpořit. Více je o projektu Adopce na dálku v rubrice Adopce. Pejsci jsou na kočičky zvyklí a mají mezi sebou hezký vztah. Spinkají i jedí spolu. Nejvíce kočky milují naši největší hafani.

Prasátka Vašík a Mája

Prasátka jsem přijala jako malá mláďata. Přišla o maminku (ta byla zastřelena) a hrozilo jim, že skončí velmi špatně. Jsou to divočáčci - Vašek a Mája. Původně byla sourozenecká dvojice po osiření rozdělena. Vašek jel po odchytu do chléva a měl být "na maso." Dozvěděla jsem se o Vašíkovi od lidí, kteří se v dobrém úmyslu ujali jeho sestřičky Máji, ovšem brzy pochopili, že mít takhle malé mládě divočáka není jen tak a že je to nad jejich síly. Proto jsem ji převzala do péče já. Samozřejmě jsme v tom brášku Vašíka nemohli nechat.  Dojela jsem si i pro Vašíka, ze kterého měl být řízek na talíři nebo uzená slanina! Vypiplala jsem je od miminek přímo v zázemí domu, kde se sžila jak s kočičkama, tak s pejskama. V roce 2020 oslavíme 5 let společného života. Jsou to ňuníci a mazlítka, i když jsou dle myslivce už nyní  přerostlí.   

Vašík miluje hlazení a mazlení. Mája žárlí. Každý je individualita. Mája je princeznička a Vašík laskavý obr. 

Prasátka si můžete adoptovat na dálku. Více o adopci, prasátkách a jejich příběhu se dočtete v rubrice Adopce. 

Maskoti Libnova

Maskoti Libnova jsou naši nejstarší svěřenci, kteří s námi zakládali azyl

Alvinka

Alvinka je zakladatelka azylu. Je jí 11 let! Je to naše milovaná stará můrečka. Domeček v Libnově jsem měla sotva 14 dní, když maminka přinesla dvě zachráněná koťátka Alvinku a Drákulku. Byly to sestřičky narozené toulavce na Březové. Její koťátka byla rozdána a tyto dvě zůstaly bez domova. Drákulka zemřela v roce 2019. Alvinka je milovaný kočičí maskot našeho Libnovského azylu.

Ozzy a Vašík

Ozzy a Vašík jsou další maskoti azylu. Ozzáček všechny vychoval. Je náš vůdce psů i kočiček - kapitán celého libnovského azylu. Vašík je zachráněné prasátko, kterého jsem vychovávala  od měsíce věku. I když se to zdá úsměvné, Vašík je Ozzáčkův syn. Doslova! Ozzáček a Vašík mají pouto tatínka a synečka jak je vidět i na fotce níže. Oba jsou teritorální a hlídají si své lidi a svůj prostor. Jsou naprosto oddaní a věrní úžasňáci.

Vzpomínáme

V tomto albu vzpomínáme na kočičky a pejsky, kteří nás opustili... 

Byl to náš kašpárek, nekonfliktní, pozitivní...  

ČÁRYMÁRY

neobyčejný kocourek

* 2005    + 12.1.2020

Čárymáry si toho hodně vytrpěl vedle lidí závislých na drogách. Byl přijat od narkomana ze Sokolova. Majitel, který ho měl, se dal špatnou cestou a už na kocourka neměl čas, zapomínal na něj. Nebylo mu jinak ubližováno. Měl ho odmala a bylo mezi nimi původně hezké pouto. Sám žádal o umístění. Přijali jsme ho, byl to starý ledviňáček. Vypadal trochu jako hromádka neštěstí, jako na fotce, špatná srst, hubeňoučký. Čárymáry byl ale uvnitř luxusní kocourek, byl extrémně přátelský a kamarádský pohodář. Všechny bral pod svá ochranná křídla. S každým se chtěl kamarádit. Byl jeden z mála, který by vás přivítal na prahu u našich dveří a nechal se od vás dlouho mazlit. Bylo mu 15 let. Na Libnově žil dva roky. Čárymáry přišel s kamarádem Kuldou, odebraným také z těchto nevhodných podmínek. ČÁRYMÁRY zemřel na zahradě. Zrovna vznikal tento web, byl zařazen do adopce. Už se jí nedožil. Jeho smrt mě a Martina velmi zasáhla. Byl totiž navzdory svému zbědovanému vzhledu úžasný kocourek, hodný a laskavý. Večer se šel napapat, nešel si do oblíbeného pelíšku, ale šel spinkat k topení. Ráno se vykradl z domu a zesnul kousek od domu na zahradě. Zemřel 12.1.2020 na stáří a nemocné ledviny.  


MIKYNKA

fenečka, které vzalo stáří jejího páníčka

     * 2003        + listopad 2019

Mikynka k nám přišla po pánovi, který se o ni nemohl dále starat. Byla původně z útulku z Německa, kde si ji adoptoval starší pán. Kvůli stáří se již o ni nemohl starat. Nejdříve byl pán v domě s pečovatelskou službou, pak v LDN, takže hledal pro Miky umístění. Mikynka už byla hodně stará fenečka při příjmu a v listopadu 2019 zemřela stářím u nás v azylu. Byla to babička, mixík pudličky a maltézáčka. Byla to zlatá a nenáročná fenečka.

V průběhu 11 let, co azyl funguje, zesnulo několik desítek zvířátek. Většina na stáří nebo nemocné ledviny, což je velmi časté u starších kočiček i psů. 

Bylo nám ctí s nimi být a nikdy na ně nezapomeneme... 

Namátkou jen... a další..