Adopce na dálku

Co je adopce na dálku ?

Adopce na dálku je projekt, který umožňuje na dálku (virtuálně) adoptovat zvířata, která jsou do nových rodin neumístitelná z vážných důvodů. Jsou například již velmi stará a těžce by si zvykala na nové prostředí, chronicky nemocná nebo plachá. Vzhledem k tomu, že azyl vedu soukromě již 10 let a 11. rok je veřejným z.s. , jsou u mě kočičky již vyššího věku, většina jsou plašánci. Adoptovat kočičku/pejska si nemusí pouze soukomá osoba, ale také rodina, škola, třída, firma, společnost, úřad, knihovna, galerie, kavárna, hotel, kroužek. 

Stačí si vybrat svoji kočičku, pejska nebo prasátko! 

Adopce na dálku funguje jednoduše.  Vyberete si kočičku/ pejska z galerie níže a napíšete nám SMS kterou konkrétní kočičku/pejska byste chtěli adoptovat na dálku a my se Vám ozveme zpět a vše domluvíme. Uvedeme vás pod konkrétní kočičkou/pejskem jako jejího adoptivního rodiče. (Anonymní adopce jsou též možné, vše dle Vašeho přání) 

Vybrané kočičce/pejskovi/prasátku hradíte každý měsíc fixní částkou 400Kč pobyt v azylu

Do částky je zahrnuto krmivo, stelivo, případně léky a veterinární péče Vaší vybraného zvířátka. To vše částkou 400Kč měsíčně trvalým příkazem. 

Můžete Vaše zvířátko navštěvovat!  Můžete adoptované kočičce nebo pejskovi či prasátku přinést pamlsky nebo dárečky do útulku. Rádi Vám poskytneme informace, co by Vaše kočička/ pejsek/prasátko potřebovali, co papají a co mají rádi.  K oboře prasátek Vás také rádi dovedeme. Za adopci Vám na oplátku občasně zašleme fotku a budeme Vás informovat, jak se Vašemu novému kamarádovi daří a jak si u nás vede. Vše je dobrovolné a svou virtuální adopci můžete kdykoliv zrušit. Pokud již nemůžete kočičku/pejska/prasátko sponzorovat, prosíme, abyste nás informovali předem a my kočičku/pejska/prasátko opět zařadíme do galerie adopce. 

Rádi Vám vystavíme potvrzení o daru!

Jsem vděčná za každé virtuálně adoptované zvířátko, protože mi snímá finanční stres a mohu se díky tomu více věnovat svěřencům v azylu. Pokud nemůžete z osobních důvodů jako je alergie, stěhování, cestování, finance vlastnit svojí kočičku nebo pejska, pak je adopce na dálku právě pro vás. Vyberte si zachráněné zvířátko z našeho azylu a buďme jeho rodiči společně. 


Kočičky k adopci na dálku! 

Pokud si vyberete svou kočičku, napište nám sms ve tvaru jména vybrané kočičky. Např.  LUCINKA na tel. 774 060 426   

Adopci na dálku zahájíte platbou 400Kč na transparentní účet:2501587670/2010

do poznámky prosím uveďte jméno kočičky 

Děkujeme!

Aktuální seznam všech kočiček v Kočičím domě Libnov najdete na Zvířecí útulky

Lucinka

samozvaná barmanka 

Lucinka se potulovala na ulici. Byla vyhozená z hospody, kam se schovala před nepřízní počasí. U Hornického domu je restaurace, kam Lucinka nakráčela a sedla si na barovou židličku, nemínila odejít. Díky dobrotě místních tam přebývala jako takový chlupaťoučký milý host tři týdny. Po třech týdnech ji však majitel chtěl vyhodit, takže nás oslovila barmanka s prosbou o pomoc pro tuhle krásnou kočičí slečnu. My jsme se jí ujali rádi. Má dokonalou přátelskou povahu! Je to mladá kočička, okatá nádherná mourinka!

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme.Děkujeme!  

Tomášek

drahokam ve špatných dlaních

Tomášek byl odebrán od narkomanů ze Svatavy. Přišel v dezolátním stavu. Byl přijat s jeho tatínkem Alfem. Alf bohužel není mezi námi. Zemřel na selhání ledvin. Tomášek přišel jako cca měsíční koťátko. Byl do dlaně. Je u nás od roku 2014, je mu nyní 6 let. Přišel v zuboženém stavu, enormně zablešený, hladový. Po první koupeli z něj tekla růžová voda, což byl následkek poškození kůže z bleších kousnutí. Měl jich na sobě spoustu, jednu vedle druhé. Tomášek je úžasňák, pohodář. Miluje to tady. 

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme.Děkujeme!  

Otík

vězněm v králíkárně

Otík byl uvězněn v králíkárně společně s Pavlunkou, Želvinkou, Nikitkou. Byl zamčený v králíkárně, kde se všichni mačkali. Případ byl akutní. Všechny jsme přijali. Nikitka už bohužel zemřela. Otík je takový náš chlupatý stěhovavý ptáček! Když na Libnově máme nové kočičky, Otík nám vyjádří svůj názor jasně. Odstěhuje se na čas k sousedům. Když se kočičky zabydlí a situace je opět klidná, Otík si to nakráčí k prahu dveří se svým kukučem: "Ahoj, tak už můžu?!" Narodil se cca v roce 2010. Miluje pobyt venku. Je náročné ho vyfotit, protože se doma moc nezdržuje.

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme.Děkujeme!  

Střapeček

zvednutý ze země jako polomrtvý

Střapečka našla na ulici ve Františkových Lázních dočaskářka Zdeňka. Vypadal jako mrtvý. Bezvládné tělíčko Střapečka leželo na zemi a lidé chodili kolem. Byla nasnadě otázka, zda se vůbec podaří ještě tuto dušičku na pokraji sil zachránit. Ukázalo se, že Střapeček nejenže nebyl mrtvý, ale také se ukázal jako velký bojovník. Střapečka jsme u nás dali dokupy. Vstal doslova z mrtvých. U nás si užívá sluníčko, miluje prostředí jezírka a kouká na rybky. Je to úžasňák s krásnou duší. Mr. Kocour, Black Panter. Má rád našeho vůdcovského pejska Ozzyho. Všude ho doprovází. Tvoří nerozlučnou dvojku! Střapeček je už dědoušek. Odhadem je mu cca 12-16let.  

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme.Děkujeme!  

Lupinka

nezaměnitelná kráska

Lupinka  je unikátní a charismatická kočička, ke které byl osud krutý. Majitelka se o Lupinku nikterak nestarala, Lupinka chodila pořád sem a tam po ulicích v Sokolově. Nikde neměla stání. Byla utrmácená, hladová, špinavá, zablešená, hledala si jídlo a prosila u lidí pozornost. Hrozilo jí, že ji zajede auto. Byla k lidem mazlivá, neumíme si představit, jak to pro ni bez skutečného milujícího domova muselo být těžké. Spávala ve sklepě. Lupinku jsme přijali na azyl. Přišla hladová, zmrzlá, hubená, začervená, zablešená a celá od uhlí. Byla tak černá od uhlí, že ani nebylo znát, že má krásný bílý kožíšek. Lupinka je navzdory tomu, co zažila, naprosto úžasná a lidem odevzdaná kočička. Je to extrémně hodňoučká, důvěřivá a zlaťoučká kočička. Odhadujeme její rok narození na rok 2015. Lupinka patří mezi 20% mazlivých kočiček, které považují Libnov za svůj domov.

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Božan

slepý na ulici 

Božánek byl vyhozený v zahrádkách na Březové a ponechám osudu. Nikdo po něm nepátral. Našli ho zahrádkáři, kteří ho nechtěli krmit, aby se vrátil domů. Byl už vyhladovělý, přesto tam stále zůstával a čekal na pomoc. Zahrádkáři byli bezradní a  obrátili se na útulek, který však neměl místo. Proto jsem byla útulkem požádána o pomoc. Zjistila jsem, že kocourek je slepý a přijala ho. Venku pro něj bylo velmi nebezpečno. Božánek je tu šťastný. Miluje chodit ven, hlavně, když vysvitne sluníčko. Chodí na zahradu a lehá si na vyhřáté schody. Je to zlatíčko. Nijak ho tu jeho handicap nediskvalifikuje. Ostatní jsou na něj hodní. Chápou, že Božánek je nevidí. Nechá se mazlit. Bohužel se brzy ukázalo, že Božánek trpí epilepsií. Naskýtá se otázka, zda epileptické záchvaty nebyly důvodem, proč ho jeho rodina vyhodila. Nebyl na ulici zvyklý vůbec. Bylo jasné, že u někoho původně byl. Božánek se narodil odhadem v r. 2011. Kvůli svému handicapu hodně odpočívá a není tolik aktivní jako ostatní. Má nádhernou duši a klidnou povahu.

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Mildík

zachráněn před zabitím

Mildík je z kauzy koček z Ostrova, které měly být vyhozené do rybníka jako ultimátní řešení nechtěného dědictví, které spadlo do rukou po smrti maminky její dceři. Ta se koček chtěla zbavit za každou cenu. K domu se jí nehodily. Živit je nechtěla. S její dcerou zosnovaly plán, že je utopí v místním rybníku. V rybníku měl skončit s ním Méďa Béďa, Uhlík, Zrzík, Avar.  Naštěstí Mildík a všichni ostatní našli místo u nás. Rozum nám zůstává stát dodnes nad touto kauzou. Mildík je bráška Zrzíka. Zrzík zemřel v lednu 2020. Byla to velmi řešená kauza. Mildík je mladá kočička, nar. cca v roce 2015. Je v Libnově od března 2019. Je to úžašnák. Všichni kromě Mildíka jsou plaší. Bohužel se po předchozích zkušenostech bojí lidí. Mildík se nechá pohladit a pomazlit od nás jako jediný.

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Méďa Béďa

chtěli mě utopit za trest, za to, že žiji 

Nevíme, jak popsat tuto kauzu slušně. Béďu chtěli hodit s přepravkou do rybníka. Babička zemřela, její dcera se nechtěla starat o toto chundelaté dědictví v podobě pěti nádherných kočiček, které věřily svému člověku a které patřily k domečku. Proto se dcera rozhodla, že je hodí i s přepravkami do rybníka. Naštěstí se informace o těchto kočičkách v nesnázi dostala k nám. Nikdo je v okolí nemohl vzít. Všichni měli ve svých zařízeních plné stavy. Tak jsme se rozhodli, že kočičky zachráníme. Přijeli jsme včas. Byly vydeptané ze ztráty majitelky a přístupu její rodiny. Nebyly v dobrém psychickém ani fyzickém stavu. Vše bylo v šetření PČR. Byla to vedle kocourků uvázaných u stromu jedna z nejotřesnějších kauz, se kterou jsem se za dobu fungování azylu, potýkala. Bédík je nádherný kulaťoučký kocourek. Lidem ale moc nevěří a nevyhledává je. Nedivíme se mu. Béďa se narodil cca v r. 2016. Je to bílorezavý briťáček.

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Avar

nechtěné dědictví - poslední z trojice

Avar je z kauzy kočiček, které měly být usmrceny vhozením do rybníka jako nechtěné dědictví. Avar přišel v dezolátním stavu. Je dodnes plachý a lidem nedůvěřuje. Není to obyčejný kocourek, jak už je z fotek zřejmé,  má něco z Ruské modré kočky. Má nádherný šedomodrý kožíšek. Miluje chodit na dlouhé procházky po okolí. S ním chodí i jeho pár stálých kamarádů a obdivovatelů z řady nejplašších kočiček. Je mu kolem 4 let (*2016) a v azylu je od března 2019. Je to skutečně nádherný a nezaměnitelný kocourek s velkým charismatem. 

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme!  

Bárt a Kuky

vězni ve věznici - dvojadopce

Bárt a Kuky jsou brášci zachránění z věznice Vykmanov u Ostrova společně s Micinkou. Ta je k adopci níže.  Ve věznici se kočkám dělo velké utrpení a bezpráví. Byly podávány k zakousnutí  strážným psům v pytlích jako zábava pro místní osazenstvo věznice. Společně s p. Hrbáčkem jsme zachránili spoustu kočiček před krutou smrtí.  Tito dva jsou jedni z nich.

Bárt je pohodový kocourek. Miluje našeho vůdcovského psa Ozzyho. Na obrázku výše se k němu tulí a ducá do něj. Ode mě se nechá pohladit. Musím pomaličku, ale dá se to. Do náruče se vzít nenechá a cizím lidem nedůvěřuje. Přesto u nás prošel krásnou přeměnou. Máme spolu hezký vztah. Vedle nás pečovatelů se pohybuje Bártík klidně a neohroženě.

Kuky je kocourek, který se dostal přímo do věznice. Zde si zažil své. Víme, že se do něj kopalo. Je hrozné, čím si Kuky prošel. Bohužel to na něm nechalo následky. Ačkoliv je Kuky statný a velký kocourek, je velmi zranitelný. Nevěří si. Kukýnek je nepřirozeně nesebevědomý a nejistý v různých situacích. Ustupuje menším. Kuky má rád mého tatínka, který o něj společně se mnou pečoval od 8 měsíců, kdy k nám přišel. Kukýnek s námi občasně spinká v posteli. Má krásnou mírumilovnou a dětsky čistou duši, nikdy by nám nebo jiným neublížil. Lidem po předchozích zkušenostech už nedůvěřuje. Miluje zahradu a vyhřívání na sluníčku.

Pokud chcete tyto kočičky (nebo jednu z nich) adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme.  Děkujeme! 

Šmudlinka

odložena majitelkou jako věc - ADOPTOVANÁ

Šmudlinka je jedním případem z mnoha. Klasika chovatelství koček v praxi. Majitelka se jí chtěla zbavit. Šmudlinka byla převzata do azylu, protože útulek, na který se paní obrátila, neměl volnou kapacitu k příjmu další kočičky. Šmudlinka se dostala k nám, ale pro ni to byl těžký start. Přišla v jeden den o všechno, o domov, o paničku, které věřila a o pachy, které znala. O to, co jí bylo blízké a v čem se dokázala orientovat. Šmudlinka si u nás zvykla. Je z ní dnes mazlivá holčička, hodná, s hebounkým kožíškem.  Šmudlinka ráda pobývá venku. Je výborná myšilovka. 

Tato kočička je ADOPTOVÁNA  Zdenkou Zeni Karim s manželem! Děkujeme!

Micinka

kočičí víla 

Micinka je zakladatelka azylu. Jako další byla i Micinka vězněm ve věznici Vykmanov v Ostrově. Ve věznici se kočkám dělo velké utrpení a bezpráví. Byly podávány k zakousnutí psům v pytlích jako zábava pro místní osazenstvo věznice. Společně s p. Hrbáčkem jsme zachránili spoustu kočiček před krutou smrtí. Micinka je jedna z nich. Je to již starší dáma. Spíše vlastně bábinka. Je jí cca 15-16 let. Micinka je miloučká kočička, vlídná, jemňoučká. Má vílí povahu a mimořádně jemňounké chování a vystupování. Je to naše libnovská pravá kočičí víla. Je mimořádně vděčná, klidná a něžňounká dušička. Je tu s námi od počátku vzniku azylu. 

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Kulíšek

 zachráněný briťáček

Kulíšek žil s úžasným kocourkem Čárymárkem v bytě narkomana. Kulíšek alias Kulda přišel s Čárymárkem, který bohužel zemřel zrovna v době, kdy se dokončoval tento web. Je v rubrice Naše zvířátka v článku Vzpomínáme. Oba jsou ze Sokolova, přijati na žádost drogově závislého majitele. Měl je odmala. Ačkoliv původně měl s nimi krásný vztah, nakonec se vlivem osudu dostal na cestu drogové závislosti a nedokázal se o kočičky dále starat, krmit je a věnovat se jim. Sám požádal azyl o pomoc. Jsme za to vděční, protože jinak by to s Kulíškem i Čárymárkem zle dopadlo. Kulíšek je typický byťáček. Bohužel má postižení nohou a špatně se mu chodí. Je velmi kamarádský, pozitivní, nekonfliktní a mírumilovný, stejně jako byl Čárymáry. Kulíšek je Britský šedý kocourek. Rád tráví čas uvnitř, ale v létě, když vysvitne sluníčko, je rád venku a vyhřívá se v trávě, na lavičce nebo na verandě.

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Dadý

plašánek, který měl hlad 

Dadý představuje netradiční příběh plašánka ze Sokolova, který měl hlad a přitoulal se k nejlepšímu místu. Dadý byl odchycen u útulku Láskou ke kočkám na návnadu. Dlouho se kolem útulku pohyboval a nešlo ho lapit. Byl plachý a hladový. Nebylo možné na něj položit ruku. Dadý byl opravdu velmi plachý kocourek. Při příjmu rozboural kuchyň. Všechny nás postavil do pozoru. Museli jsme mu dát co nejdřív volnost, protože to uvnitř nezvládal. Od té doby je šťastný. Jsme čím dál větší kamarádi. Je u nás od roku 2016 a je mu cca 5 let. Dadý je kastrovaný, zdravý, krásný kocourek, který se nechá ode mě pohladit, před cizími však utíká. Je rád venku. Dadý je jedna z našich více méně venkovních kočiček, která si ráda zaleze přes střechu dovnitř. Užívá si zdejší krajinu a volnost, teplý pelíšek a plnou misku. Na Libnově udělal nádherné pokroky v přístupu k nám pečovatelům. Narodil se v roce  2015.

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Můrko a Bucík

uvázaní u stromu - dvojadopce

Tito dva bráškové jsou z otřesné kauzy koček přivázaných u stromu. Měla je babička majitele, který viděl, že babička péči nezvládá a přivezl je. Můrko a Bucík žili jen na vzdálenost provazu jakukazují obrázky z místa níže. Další dvě zde nalezené kočičky Borůvka a Máťa z této lokality sice nebyla již přivázaná ke stromu jako brášci, ale vypadala jako miminka. No miminka to nebyla, byly to enormně zakrslé kočičky. Borůvka i Máťa jsou též v adopci na dálku.

Můrko byl v dezolátním stavu. Prošel u nás obrovskou přeměnou a z vystrašeného uzlíčku nervů je dnes peciválek a pohodář.  Můrko je zlatý kocourek, nar. cca v roce 2015. Je u nás od léta 2019. 

Bucík se lidí bojí a nedůvěřuje jim kvůli předchozím zkušenostem. Je extrémně plachý, poznamenaný životem. Jinak nekousne, neškrábne, ale z cizích lidí má paniku. Pulí na nás ty svoje očka z výšky trámů. Hledá před lidmi úkryt a bezpečí.  Drží si odstup. Je to krásný statný kocourek. Od nás pečovatelů se už nechá občas pohladit. Našel si oblíbená místa venku a druhé patro, které je celé přizpůsobené pro plaché kočičky. Zde a venku se cítí spokojeně. Bucíkovi je cca 5-6 let (* 2015). 

Pokud chcete tyto kočičky (nebo jednu z nich) adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Borůvka

drobounká maminka

Borůvka je z kauzy uvázaných kocourků Bucíka a Můrka. Patřila stejné rodině. Původně měli být v azylu umístěni jen Bucík a Můrko, protože jejich stav byl akutní, byli přivázaní u stromu. Borůvka a Máťa byli dlouho sdíleny na internetu a nikdo si je nevzal, nikdo je nechtěl. Doputovali tedy také k nám. Nevíme, v jakých podmínkách byla maminka Borůvka a její syn chováni, ale Borůvka je kočička připomínající půlroční koťátko. Je enormně zakrslá a miniaturní. Nikdy nevyrostla. Patří mezi naše úplně nejmenší kočičky vůbec. Fakt, že Borůvka ani její syn Máťa neodpovídají žádným škatulkám tělesných proporcí kočky domácí, může být způsobeno souborem hned několika faktorů, jako je špatná strava, nedostatek prostoru či genetické dispozice. Borůvka není vyloženě plachá, ale ani mazlivá. Před člověkem neuteče. Společnost člověka ji nevadí. Nikterak ji však sama od sebe nevyhledává. Pohlazení nemusí, ale u foťáku ráda zapózuje. Jsou jí tak dva roky. Narodila se odhadem  v roce 2018. Ráda se pohybuje venku, pozoruje okolí z římsy nebo verandy a sluní se.

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Máťa

miniaturní kocourek s velkým srdcem

Máťa je z kauzy přivázaných kocourků Bucíka a Můrka. Máťa a jeho maminka Borůvka přivázáni nebyli. O podmínkách jejich života v této lokalitě však nemáme informace. Byl přijat ještě jako miminko. Bohužel nikdy nevyrostl a zůstal opravdu miniaturní. Domníváme se, že byl zavřený na malém prostoru bez dostatku krmiva stejně jako jeho maminka. Oba patří mezi naše úplně nejmenší kočičky. Jsou to opravdové kočičí miniaturky. Máťa i jeho maminka Borůvka nejsou typicky plaché kočičky. Nejsou ale ani mazlítka, která ducají do hlavy. Spíše něco mezi. Člověk jim nevadí, neutíkají. Nechají se pohadit, ale raději jsou ve společnosti kočiček. Počátky byly těžké, ale zvykli si tu a našli si tu přátele. 

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Karlíček

utrmácený dědoušek

Karlíček je starší kocourek, který se našel v rušných ulicích v  Karlových Varech. Je mu kolem 12-16 let věku. Chce mít už svůj klid a rutinu. Je to zlatíčko. Nevíme, co už má za sebu. Zda něčí byl, zda ho někdo vyhodil, jak se mu na ulici žilo a kde se ve Varech vzal. Dědoušek je příběh s otazníky. Miluje pobyt venku. Je to klidný kocourek, i když se zdá jako trochu mrzutý dědoušek, rád poskytne rámě a ochranu našim nejmladším kočičkám. Lidi sám od sebe nevyhledává.

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Bábinka Klárka

nešťastná kočička, která se rozvinula jako poupátko

Bábinka Klárka přišla psychicky zdeptaná. Klárka byla nalezena bezprizorní, chodila za lidmi a prosila o pomoc. Žila v Žandově celý život na ulici jako bezprizorní. Nikdo se jí navzdory její krásné a mazlivé povaze neujal. Živila ji stará osmdesátiletá paní, která nás požádala o pomoc. Nemohla se už na Klárku na ulici dívat. Zachránila jí život tím, že jí roky krmila a nenechala ji napospas osudu. Nevíme, kde se v Žandově Klárka vzala, ale určitě něčí kdysi byla. Klárku máme krátce od října 2019. Při příjmu byla na tom psychicky zle. Přijela zlomená, psychicky na dně. Klárce jsme se hodně věnovali. Dnes si užívá pohodlí a lebedí si. Vrací se do kotěcích let a je tu velmi šťastná. Je jí přes 10 let. Miluje lidi. Je naprosto úžasná.  Má nádherný vztah k lidem, přestože byla bez domova. Užívá si to tu. Lékařka říká, že je na svůj věk ve výborné kondici. Máme z Klárčiny proměny obrovskou radost! 

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Vilík

zrazen vlastními lidmi 

Vilík je další kočičkou vyhozenou na ulici. Původně žil u pána s dalšími pěti kočičkami, jenž byly společně s Vilíkem také vyhozeny na ulici jedním majitelem. Vilík je bázlivý, bojí se. Neublíží, ale je ostražitý. Dostal se k dočaskářce Káťě, která ho vypiplala a poté umístila k nám na Libnov. Jeho kamarády, kteří byli společně s Vilíkem vyhozeni z domu, se nám až na jednoho, který se dostal k dočaskářce Kátě, nepodařilo vypátrat. Dodnes nevíme, co se s nimi stalo. Vilík se narodil cca v r. 2015. 

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Sandokan

kocourek hrdina... BOJOVNÍK S OSUDEM

Sandokanka jsem našla ve strašném stavu na benzince ONO v Chebu. Ihned jsem zveřejnila prosbu o pomoc. Vzhledem k plachosti byl odchycen zkušenou záchranářkou kočiček, za což jsem velmi vděčná. Sandokan byl v posledním tažení. Měl masivní otevřenou ránu na krku plnou červů. Na ulici neskutečně trpěl. Dle veterinářky byla šance na přežití mizivá, ale zvládli jsme to! Sandokan má na bříšku cystičky, ale baští a nechá se mazlit. Je pod dohledem veterinářky. Je to velký hrdina. Původně byl divoký a dnes je z něj mazlík. V počátcích musel být kvůli léčbě a divokosti oddělen. Sandokanek měl obranné reflexy a vyjížděl po ostatních kočičkách. Brzy jsme zjistili, že přijetím Sandokanka riskujeme celkovou harmonii kočiček uvnitř domu našeho Libnovského azylu. Nakonec se nám podařilo situaci ukočírovat.  Sandokan se díky uzdravení rány uklidnil a vše se naštěstí vrátilo do normálu. Sandokan je pro nás zjevení. Přečkal velkou bolest, užívá si to tu, hezky papá a pohybuje se dnes bez problémů mezi ostatními. Pohled na něj je pro nás odměna za veškeré úsilí a péči, kterou jsme mu věnovali. 

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426  a my se Vám ozveme. Děkujeme!

Milošek

měl být vrácen do útulku 

Milošek byl vzatý z útulku z Prahy mladým párem, který však brzy zjistil, že se jim Milošek nějak do života nehodí a nebaví je. Kontaktovali mě s prosbou o umístění Miloška k nám. V opačném případě chtěli Miloška odvézt zpět do útulku. Milošek u nás našel domov a je to velký a krásný kocour. Narodil se v roce 2015. Je to plašší kocourek. Ale jinak hodný, nesekne, nezasyčí, ale lidi sám od sebe nevyhledává.

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme!

Domí

manžel v kožíšku

Domí byl nalezen jako koťátko na ulici v Chodově. Vzala ho z ulice moje kamarádka, ale kvůli práci v zahraničí o něj nemohla pečovat. Poprosila mě, zda bych se ho neujala, aby měl společnost a péči. Vzala jsem si Domího do Libnova, když mu byly tak cca 3 měsíce. Z Domího vyrostl krásný statný a dominantní kocour. I když je kastrovaný, nezapře v sobě přirozenost kapitána smečky. Funguje mezi kočičkama jako náš Ozzy mezi pejsky. Je to neuvěřitelný mazel, ale má to háček. Domí je specifická kočička, která je fixovaná pouze na jednu osobu a od ostatních lidí se nenechá pohladit. Nemusím asi zmiňovat, že mám tu čest a privilegium mazlit tohoto velikána já. Domí je můj obranář, kočičkopejsek, který mě všude doprovází, takový manžel v kožíšku.

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Leon

chundelatý lvíček

Leon byl nalezen na ulici v katastrofálním stavu. Nálezkyně si ho vzala domů v dobré víře, že nádhernému lvíčkovi poskytne domov. Bohužel doma se zjistilo, že jejich kocourek je alfa dominantní kocourek a Leonkovi dal co proto, že mu leze do jeho vlastního království. Situace byla vážná, Leonek se kocourka samozřejmě bál. Ten ho zaháněl do kouta a Leonek trpěl. Muselo se jednat rychle, proto jsme byli požádáni, zda bychom se jako azyl Leonka neujali. Leonek je nádherný lvíček s bujarou náprsenkou. Je nezaměnitelný a jedinečný. Je to dlouhosrstý kocourek, který v sobě nezapře von předky. Je u nás od roku 2016. Je mu kolem 6-8let věku. Miluje chodit ven, vyhřívat se na stříškách nebo na schodech.  Leonek se nechá od nás hladit a mazlit. Je to hodňousek, který nás považuje za svou rodinu a Libnov za svůj domov.  

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Sam

malý uličníček

Samíček byl nalezen ve Svatavě. Zachránila ho veterinární sestřička. Děti házely po Samíčkovi na ulici kameny, když si toho sestřička všimla, bylo jasné, že situace je vážná a Samíček musí být ihned odebrán. Hrozila mu vážná zranění. Navzdory zamilování do Samíčka si ho sestřička nemohla nechat a nikdo jiný ho nechtěl. Libnov Samíčkovi otevřel své dveře. Přišel jako čtyřletý, je mu tak nyní 7 let (*2013).  Samíček je nemocný. Bojuje s dušností a bere léky. Jinak patří  mezi našich 20% mazlivých kočiček, ale je to uličník. Má v očích čertíky! Rád číhá za rohem a vyskakuje ve hře na kolemjdoucí čičinky.  Někdy bafá pacinkou vytaženou za rohem. Je to malý rarášek, který čičinkám neublíží, klidně si s nimi pak lehne do pelíšku. Samíček není alfa kocourek jako např. Sandokan nebo Domí, spíše je to hravý kocourek a  neposedný čertíček v jednom.  

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Lidulí a Rocky

sourozenci v masce - dvojadopce

Lidulí a Rocky jsou kočičky odebrané z nevhodné péče. Měl je "majitel", který je týral. Nestaral se o ně. Zavíral je na záchod; když něco rozkousaly, tak je bil. Kočky byly věčně zavřené a mlácené kabelama. Dodneška chodí i u nás spát do koupelny, do umyvadla a do vany, jak byly v původním domově zavírané do těchto místností. Žili u majitelů 2-3 roky. Původně to byli oba byťáčci, zvyklí na vnitřní prostor. U nás jsou absolutní pohodáři. Lidulí byla ale ve špatném stavu, byla v počátku gravidity, vychrtlá, zubožená. Oba při příjmu uzlíčky nervů. Lidulí jsme vykastrovali, zaléčili, vypapala se u nás. Rocky také. Dát je dokupy trvalo. Potřebovali ale hlavně lásku a klid. Mají rádi jeden druhého. Jsou bezprostřední a mazliví. Tu horší část života jsme nechali společně odplout. Hlídají si jeden druhého. Jsou na sebe fixovaní. Rocky je velký statný kocourek s dlouhou srstí a Lidulí je menší krátkosrstá. Oba mají nádherné černé zbarvení na obličeji, připomíná karnevalové masky. Jsou to mazlítka, tulítka, která milují vyhřívat se na sluníčku a lebedit si v létě v trávě.  U nás jsou od r. 2014 a narodili se cca v roce 2012. 

Pokud chcete tyto kočičky (nebo jednu z nich) adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Lolí

okatá plašanka 

Lolí je úplně divoká kočička z Pily od KV. Do azylu byla přijata s tatínkem Jarouškem a bráškou Celestýnkem. Už je tu s námi od roku 2015. Lolí je úžasná dáma. Je jí kolem 6 let. Z trojice se nechal ochočit jen tatínek Jaroušek. Lolí patří mezi naše nejplašší kočičky vůbec. Její krásu můžete obdivovat jen pohledem, pohladit se nenechá. Má krásnou stavbu těla a lesklou srst. Lolí je zdravá, statná Miss Micinka. Patří mezi naše nejkrásnější a nejokatější mourinky. Lolí miluje zdejší krajinu a svobodu, užívá si teplý pelíšek, plnou misku a své kočičí kamarády, které si tu našla.

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Filípek

spokojené sluníčko

Filípek byl nalezen na ulici v Těšovicích. Dlouho koloval inzerát na facebooku s výzvou o pomoc pro nalezeného Filípka. Nikdo se neozval.  Filípka jsme tedy přijali. Později se našel majitel. Ukázalo se však dle slov místních i nálezkyně,  že majitel o Filípka nestaral. Jako koťátko ho odložil na zahradu, kde ho nálezkyně vídala a chodila krmit. Filípek byl zde opravdu od malého koťátka ponechán osudu. Živořil na venkovní zahradě bez boudičky, bez přístřešku. Pořád se toulal, byl hladový a zmrzlý. Prosil o pomoc. Bylo jasné, že v těchto podmínkách nepřežije. Domluvili jsme se s majitelem a Filípka si nechali. Filípek je neuvěřitelně citlivý kocourek, který zde konečně našel svůj vysněný domov. Je tu šťastný a  spokojený. Když měl jít na kastraci, plakal při odchodu z Libnova tak, jako žádná jiná kočička. Bál se, že se nevrátí. Patří mezi těch pár mazlivých, které tu máme. Je to pozitivní a stále se usmívající sluníčko plné energie. Jsou mu odhadem 3 roky. Na Libnově žije s námi 2 roky. 

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Pepinka

millučká, ale zdrženlivá

Pepinka je od vzatá z nevyhovujících podmínek od narkomana. Původně byla adoptována jeho rodinou přes útulek v Plzni. Přestala je ale bavit a tak ji dali synovi. Pepinka k nám přišla jako úplně první od tohoto jejich syna, který se vydal špatnou cestou drog. Sám se přihlásil a prosil o její umístění. Již nezvládal kvůli svému životnímu stylu se nadále o Pepinku starat.  Pepinku k nám umístil jako první z trojice kočiček - byťáčků. Tu tvořila Pepinka, Čárymáry a Kulíšek, kteří přišli po Pepince. Všichni žili v bytě vystresované z hlučných partnerských hádek a častých policejních razií. Je pro nás těžké si představit, v čem tyto kočičky žily. Kočky mají velmi citlivou duši a sebemenší stres se na nich podepisuje. Pepinka je narozena v roce 2012. Na Libnově je od r. 2015. Je miloučká, ale zdrženlivá. Lidem už po předchozích zkušenostech bohužel nedůvěřuje. Nedivíme se jí.

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Muf

zlomené srdíčko

Muf je kocourek, na kterého je žalostný pohled. Ačkoliv je zdravý a krásný kocourek, jeho srdíčko pláče po paničce, která se ho z vážných důvodů vzdala. Miloval ji a byla jeho všechno. Byla to velká rána a zrada. Nikoho nemiluje a souží se. Nenechá nás přiblížit se k němu. Jednou ho panička navštívila a on za ní běžel, seč mu nožičky stačily a dlouho za ní plakal. Je to pro nás smutná ukázka toho, že kočičky mají opravdu velkou důvěru ve svého člověka, který je pro ně celý svět. Ztráta páníčka je paralyzuje. Mufík přišel s Fufíkem. Ten si narozdíl od Mufíka zvyknul. Mufík zatím stále doufá v příchod své původní majitelky, která se ho vzdala kvůli astmatu u dítěte. Je vidět, že byl paničkou velmi milovaný. Jednou jsem Mufíka volala zřejmě podobnou intonací jako jeho původní panička, pelášil domů jako blesk, když v pantech dveří uviděl, že jsem to já, byl velmi zklamaný. Mufík se při snaze o kontakt ihned staví do pozoru a bojuje  s námi. Na Mufíka hodně mluvím. Pomalinku dělá pokroky v přijetí současné situace.

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Stánička

přitoulané koťátko

Stáňulka se nalezla jako úplně divoké koťátko u sousedů v r. 2019. Objevila se tam náhle, zničeho nic. Nikomu nepatřila. Sousedé si ji nemohli nechat, a tak mě požádali o umístění. Bylo jí tak 6 týdnů. Dnes je z ní už dáma, je po kastraci a nyní na jaře 2020 jí bude rok. Stánička miluje Avara a Bédíka. Dokonale u nás zapadla mezi kočičí smečku. Patří mezi naše nejmladší kočičky. Stáňulka je vůči cizím lidem plašší. Miluje procházky s Avarem.  

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Cipísek

habartovský bezdomoveček

Cipísek se našel v Habartově na ulici. Ničí nebyl, nikdo o něj nejevil zájem. Krmily ho staré babičky. Chytil je za srdce, protože Cipísek se rád mazlinkoval. Takhle mazlivý kocourek by na ulici vedle aut, psů a nepřejících lidí nepřežil. Dostal se k nám na Libnov. Je to krásný zdravý kocourek, který miluje lidi. V bytě by se trápil, zde má z obou světů to nejlepší. Cipíseček se narodil odhadem v roce 2016.  

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Nelinka

zachráněná kostřička 

Nelinka byla nalezená na Sokolovsku. Kvůli přeplněné kapacitě útulku byla umístěna u nás. Přišla jako zubožené pouliční půlroční koťátko. Byla zablešená, plachá a zubožená, jako je to u kočiček bezdomovečků zvykem. Nelinka nás ale při příjmu vyděsila. Byla doslova kost a kůže. Podařilo se nám ji krásně vypapat a dnes je z ní nádherná holčička s  luxusně lesklou srstí a velkýma zelenýma očima. Nelinka miluje svobodu a volnost. Užívá si naší zahrady. Domů chodí jen se vyspinkat a najíst. Stejně jako další plašánky, kteří milují pobyt venku, je těžké ji vyfotit, protože často není v domě. Narodila se odhadem v r. 2015

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Kulička

plašanka ze zahrádek

Kulička je velmi plachá mourinka, která se našla jako bezprizorní a nezajištěná v zahrádkách v Mariánských lázních. Díky dočaskářce Kátě se dostala do tepla a bezpečí. Protože ale nestála o komunikaci s lidmi a na zahrádky se nemohla vrátit, protože ji tam hrozilo nebezpečí, byla umístěna u nás v azylu. Kulička patří mezi naše nejplašší kočičky. Proto je obtížné ji vyfotit. Pobývá ráda venku a toulá se po okolí s novými kamarády. Je to mladá kočička do dvou let věku. Je u nás od léta 2019. Má tu teplé boudičky vystlané slámou a plnou misku. Je kastrovaná a pomalinku děláme pokroky v socializaci. 

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 


Koťoul

bojovník s polypy

Koťoulek byl nalezený v Nejdku na ulici. Původní plašánek. Bojuje s polypy v ouškách. Měl polypy v hrozném stavu. Vyloženě mu kvetly růžičky v uších a podstoupil dvě náročné operace. Rekonvalescence byla bolestivá a nám lámala srdce. Po těchto operacích polypy znovu narostly. Bylo evidentní, že operace příčinu nijak nevyřešily. Koťoulek velmi trpěl a neměl už vůli žít. Byl na něj žalostný pohled. S lékařkou jsme zvažovaly již i poslední možnost eutanazie, protože Koťoulek odmítal jíst, byl rezignovaný a trpěl bolestí. Koťoulka jsem nemohla nechat odejít. Nakonec jsem objevila alternativní způsob léčby, který zabírá a polypy se samy ztrácí. Nyní jsme ve fázi léčby a z odevzdaného Koťoulka je zase kocourek, který chce žít. Znovu s chutí baští a chodí ven slunit se na zahrádku. Zase ho baví život a to mi dává sílu za Koťoulka bojovat. Je to pan úžašnák. Zaryl se mi hluboko do srdíčka. Koťoulek se narodil odhadem cca v r. 2011. 

Pokud chcete tuto kočičku adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Pejsci k adopci na dálku! 

Pejsky zařazujeme do projektu adopce kvůli finanční nákladům na provoz našeho azylu

Pokud si vyberete svého pejska, napište nám sms ve tvaru jeho jména. Např. Ozzy na tel. 774 060 426 
Adopci na dálku zahájíte platbou 400Kč na transparentní účet:2501587670/2010
do poznámky prosím uveďte jméno vybraného pejska
Děkujeme!

Ozzy

alfa samec - vůdce Libnova

Ozzy byl adoptován z útulku p. Hrbáčka jako úplně malé šťěnátko. Původně byl týraný. Házeli ho přes plot v původní rodině, ta ho umístila do útulku. No několikrát přišli a zase ho tam odložili, až to pan Hrbáček zatrhnul. Na Ozzym to zanechalo psychické následky. Trpí sám, takže je třeba se u něj 24/7 střídat, aby nebyl frustrovaný. Samotu nezvládá. Ozzy je s námi od počátku Libnova, bude mu kolem 10 let. Je to Holandský ovčák, který potřebuje pevné vedení. Nesnáší se s každým. Cizím lidem nevěří. Napáchala se na něm v původní rodině spousta chovatelských chyb. Bohužel to zůstalo v Ozzym dodnes a v minulosti nás dost potrápil. Ozzy je pes, který je dominantní a venku musí být na náhubku a vodítku. Venku se chová velmi teritoriálně. Uvnitř je klidný, u koček velmi oblíbený. Všechny omývá a vychovává. Velmi pomohl s výchovou prasátek. Ozzy nás poslechne na slovo. Umí povely a je chytrý. Doma je tulítko, venku ale dokáže být agresivní. Je to klasický dominantní alfa samec a chová se podle toho. Když je doma s námi, ví, že jsme alfa samci my. Poslouchá nás na slovo. Před cizími však nemá respekt. Přijme každé cizí zvíře, které není dominantní a podřídí se mu. Všichni musí být v hierarchii pod Ozzym. Nikdo nesmí přijít do domu později než on. Udává tón a rytmus. Je to kápo našeho Libnovského azylu. Ozzy je Vašíkovým otcem a průvodcem.

Možná se to bude zdát úsměvné, ale já si s Ozzym vždy před novým příjmem sednu. Máme takový rituál, kdy mu představím nového člena, aby si ho očuchal. Poprosím jej, aby ho u nás přijal. Ozzy je dominantní alfa samec a několikrát v minulosti razantně rozhodnul, kdo bude součástí smečky. Nyní s Ozzym pracuji ještě před příchodem a po příchodu nového svěřence. 

Pokud chcete tohoto pejska adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Sorbon

týraný dobrák, kamarád Ozzyho

Sorbon byl adoptován od původního majitele. Je to kříženec vlčáka s dobrmanem. Sorbon si před příchodem k nám zažil své, byl velmi týraný původními majiteli. Zachránila ho až další rodina. Původní majitelé se stěhovali do Anglie a předali ho dál. K druhým majitelům přišel s rozraženou hlavou. Zřejmě se jednalo o úmyslné ublížení z původní rodiny. Sorbona jsem převzala do péče.  Bohužel má obrovské rány na duši. Je bázlivý, ustrašený.  Reaguje na sebemenší zvýšení hlasu. Věří si jen s Ozzym. Je u mě od 4 měsíců. V roce 2020 mu budou 4 roky. 

Pokud chcete tohoto pejska adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Nikolka

usměvavá rošťanda z útulku

Nikolka je fenečka adoptovaná z útulku z Dolní Hraničné. Našla jsem ji v útulku jako malý ustřašený uzlíček nervů v kotci, Měla strach ze šarpejky, která měla kotec vedle ní. Bylo to tak půlroční odrostlé štěňátko. Když jsme ji s kamarádkou viděly jako malý raneček klepajícícho se neštěstí, nemohly jsme ji v útulku nechat. 

Původně Nikolka vypadala, že zůstane malého vzrůstu, ale nakonec vyrostla do velikosti malé vlčandy. Máme jí 3 roky. Na Nikolce je krásné pozorovat rozdíl mezi týraným pejskem a pejskem, který nikdy nezažil ublížení lidskou rukou. Nikolka je radostná fenečka, která rozdává úsměvy na všechny strany. Je nekonfliktní, společenská, hodná. Je přirozeně sebevědomá a drzá rošťanda. 

Pokud chcete tohoto pejska adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Peťulka

milované štěstíčko

Peťulka byla po Ozzym druhý pejsek na Libnově. Narodila se roku 2012, u nás je již 6 let.  Původně patřila jedné rodině, která se o ni velmi dobře starala. Bohužel se jim po narození dcerky objevilo v rodině astma. Zdravotní situace dcerky byla tak vážná, že se nedalo jinak, než najít Peťulce nový domov. Tenkrát jsem našla inzerát a Peťulku jsme ve velmi dobré kondici přijali do našeho nově vznikajícího azylu.  Peťulka tu ihned zapadla. Je to úžasná parťačka. Milionová holčička, je sebevědomá, hravá a je vidět, že se o ni v původní rodině dobře starali. Pejsky miluje. Kočičky moc nemusí,  ale nevadí jí.  Je velmi přátelská a hodná. Je to takové miniaturní zaltíčko mezi těmi našimi psími obry. 

Pokud chcete tohoto pejska adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Hačiko

promarněný život v útulku

Hačiko je ze záchranné kauzy na Slovensku. Hačiko byl umístěn do útulku Michalovce roku 2009. Útulek jeho celý život sdílel výzvu o pomoc s hledáním domova pro tohoto nešťastného pejska. Přesto zde žil celé roky, vlastně dlouhých a neuvěřitelných deset let. Měl slzavé oči, pohled baseta, ale přesto nikoho neobměkčil.  Přestože měl napsáno v inzerátu, že je společenský, nekonflitkní, hodný a  miluje pejsky i kočičky, nedostal šanci na domov. Myslím si, že to bylo kvůli je ho zdravotní kondici, kdy trpěl průjmy, a tak byl vyřazen z pomyslné řady favoritů na adopci. V útulku trávil všechna ta nejlepší  léta.  Nikdo ho nechtěl. Azyl vstoupil do příběhu až před půlrokem, kdy jsme si všimli masivní vlny sdílení s prosbou o pomoc. Věděla jsem, že průjmová onemocnění mohou být způsobená třeba  jen parazity a oslabením střevní mikroflory. Nemohla jsem v tom Hačika nechat a dívat se, jak je jeho další rok v útulku za ním. Hačika jsem adoptovala. Útulek Michalovice souhlasil. Transport byl nákladný. Dovezli mi ho lidé z Brna. U nás jsme zjistili, že má Tasemnici bezbrannou. Trvalo 2-3 měsíce, než se Hačikovi za pomoci léčiv, antiparazitik, přírodních preparátů a kvalitní stravy úplně upravila stolice. Stolici nadále sleduji a pravidelně odčervuji. Nyní je bez problémů a je zdravý a šťastný  u nás v azylu. V azylu je 6 měsíců. Je to bázlivý pejsek. Má strach z bouchání nebo zvýšeného hlasu. Přišel s deformací předních končetin. Neví se z čeho, ale je pravděpodobné, že to je následek špatného srůstu po úrazu nebo napadení. Hačikovi už bude 11, je to dědoušek, nenáročný. Miluje papání a hlazení. Vždy říkám, že náš Hačiko se může už jen hladit a všechno se mu má povolit. Dostává kvalitní stravu. Miluje masíčko.  Nevíme, jak dloho tu s námi ještě bude, protože má zdravotní problémy. Lékaři mu zjistili zadržování vody. Takže bere léky (Furon), ale ŽIJE.  Jsme vděční za to, že jsme mu mohli na stará kolena poskytnout domov, po kterém v útulku celý život toužil.

Pokud chcete tohoto pejska adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 

Kaťuška

křížená čivavka z množírny

Kačenka je  z útulku z Klatov. Je polodivoká. Občas se nechá pohladit. Spíše výjimečně. Je jí skoro 13 let. Do útulku se dostala z množírny. Těžko říct co všechno se tam dělo, ale na Kačence se to podepsalo. Je plachá, nedůvěřivá a bázlivá vůči lidem. Když ji chci vzít, utíká přede mnou, lehne si na záda a dělá ťuhíčka. Je to náš úplně první pejsek, kříženeček jezevčice a čivavičky. Náš příběh s Kačenkou začal, když byla ještě malá a já žila v Sokolově v bytě. Kačenka byla neuvěřitelně  vyplašená, nesocializovaná, panická. Bála se chodit, ven, neznala a nerozuměla prostoru, ostatním pejskům, nechápala povely, vodítko. Byla v permanentním stresu. Dnes se to již úplně jiná Kačenka. Na Libnově se jí velmi ulevilo. Miluje přírodu, přesto se stále drží některých svých rutinních způsobů, kdy se schová pod postel apod. Miluje procházky po okolí s naší psí smečkou. Kačenku nenutíme ke kontaktu, má už svůj věk. Narodila se v roce 2007. 

Pokud chcete tohoto pejska adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme! 


Prasátka Vašík a Mája k adopci na dálku

Chcete si prasátko adoptovat na dálku? Napište nám sms ve tvaru jména vybraného prasátka. Např. Vašík na tel. 774 060 426 Adopci na dálku zahájíte platbou 400Kč na transparentní účet:2501587670/2010do poznámky prosím uveďte jméno prasátkaDěkujeme!

neuvěřitelní parťáci a kamarádi

Příhody se zachráněnými prasátky Vašíkem a Májou by vydaly na knihu. Jsou to neuvěřitelně vtipná a inteligentní stvoření, která vnáší do Libnovského azylu úžasnou energii.

Vašíka a Máju jsem zachránila jako malá prasátka, když přišla o maminku, která byla zastřelena. Vašíka odvezli na maso a jeho sestru Máju do chlívka na mazlíka. Nakonec se opět setkali u nás v azylu.  Nejdříve doputoval Vašík, protože jeho umístění bylo tragické. Byly mu teprve tři týdny! Po třech měsísích jsme přijali Máju. Máju tu máme tedy od jejích čtyř měsíců. Odchovala jsem je společně se psy u nás v domě.  Ozzy se stal hlavně Vašíkovi mentorem a tatínkem. Velice se dodnes milují. Chodím je se všemi jejich psími kmotry navštěvovat k jejich oboře. Dnes už jsou obě prasátka po kastraci a dospělá. Už s námi v domě nebydlí, protože by všechno povalili. Mají velký sad, vlastní ohradu a chlívek. Pro jejich záchranu jsem musela hodně bojovat a udělat spoustu opatření, která byla finančně nákladná.

Vašík miluje hlazení a mazlení. Mája žárlí. Každý je individualita. Mája je princeznička a Vašík laskavý obr.

Jako miminkům jsem jim líbala kopýtka, rypáčky. Byly to ňunítka. Teď už to nejde. Jsou to obři.  

Jako k dospělákům už k nim nemůžu chodit do obory jako dřív. Mája si Vašíka brání řekla bych zuby nehty, ale je to spíše rypáčkem a kopýtkama. Máju máme prokouknutou na Libnově všichni. Je tak trochu herečka. Když se chce Vašík mazlit a volá mě, hlídá Mája, abych se moc k Vašíkovi nepřibližovala, jinak mě kousne do ruky.  U bachyň je přirozemé, že si hlídají svého chlapce a žárlí. Já to však přikládám i tomu, že Vašík se ke mně dostal dřív a máme mezi sebou větší pouto. Dříve jsem ho socializovala, už od jeho třech týdnů. Mája k nám přišla ve čtyřech měsících od rodiny, která si ji chtěla vychovat jen tak pro radost, než zjistila, že je to nad její síly.  Do té doby nebyla intenzivně socializovaná. Vašík byl více mazlivý. Mája si ho usurpuje jen pro sebe. Ani se nedivím! Protože Vašík je krasavec s dobráckou povahou.

Naposledy Mája ztropila scénu při mém vstupu do obory, kdy začala kvílet a ohnala se. Přivolaný Vašík nerozuměl, co se děje. Musela jsem Vašíkovi vysvětlit, že jsem Máje nic neudělala, když jsem viděla, jak na mě pulí očka. Oba jsou kastrovaní. Vašík byl kastrovaný veterinářem tady v azylu a Mája - vzhledem k větší operaci - na specializované klinice. 

I když je Mája občas protivná, mazlím jí a miluju jako své dítě. Vašík je ale srdcovka.

Májenky je mi líto, protože to měla na začátku s náma lidma těžký a nedostalo se jí na začátku takového individuálního nasazení jako tomu bylu u Vašíka kvůli tomu, že měl jít na maso. Májenka na Vašíkovi vyloženě visí. Znám jejich řeč dokonale. Často na Vašíka volá, ať na ní počká, protože má menší krok, menší nožičky. Vašík ji miluje. Trpělivě se vždy otočí, pokyne hlavou a počká než ho dojde. 

Za jejich záchranu jsem tvrdě bojovala a sklidila i vlnu kritiky. Bylo mi rozmlouváno, že na Vašíka a Máju není náš dům uzpůsobený a v jednu chvíli to vypadalo, že minimálně Vašík bude muset být jako dospělý umístěn v záchranné stanici v Tachově. Nakonec se nám podařilo koupit rozlehlý sad za domem, kde mohl Vašík s Májou růst a který je dodnes jejich domovem. Obývají prostor v hodnotě 245 000 Kč. Záchrana prasátek nás vyšla na 500 000 Kč - 2x kari síť, obora, betonový chlév, pergola, dřevo, dvě zahrady. Dnes obývají cca 2000 metrů čtverečních. Zde to uvádím jen pro představu, kolik taková záchrana dvou prasátek stojí a že to není vůbec žádná sranda. Vyžaduje to spoustu odhodlání i peněz. 

To, co jsem s prasátky zažila, nikdo neuvěří. Jednou jsem šla do obory po setmění na krmení. Nechtěně jsem svítila Vašíkovi při podávání jídla baterkou do očí, přistoupil ke mně a ruku mi rypáčkem jemně odtáhnul stranou, aby mě upozornil, že oslepený do krmítka fakt netrefí. Jsou oba neuvěřitelně chytří. Vašík je velký obranář, je teritoriální a brání vlastní rodinu. Brání svůj pozemek, zatímco Mája se jako pravá dáma drží zpátky a obdivuje ho jako vůdce. 

Vašík je náš maskot. Miluje hlazení. Pro návštěvníky je hezký zážitek, když si Vašík bez ostychu lehne u sítě na znamení, že chce teď hned podrbat.

Vašík a Mája jsou dle myslivce přerostlí a z Vašíka bude opravdový mamut. Rostou skoro celý život a dožívají se až 30ti let, takže budeme muset zvednout kari síť a udělat další opatření. Proto jsme se rozhodli zařadit Vašíka i Máju do projektu Adopce na dálku. Nechcete si je adoptovat?

Divočáci do naší rodiny patří. Krmíme divočáky. Dokonce se maminka mezi nimi svobodně a volně pohybuje. Jednou krmila stádo divočáků na poli, byla mezi nimi v krásné symbióze. Nikdy se nestalo, že by jí ublížili. Pro maminku jsou divočáci srdeční záležitost. S láskou o ně pečuje. Lidé nevěřili, že někdo může mít tak blízký vztah k divokým prasatům a že je vůbec možné se k nim takto přiblížit. Máme krásné video, které zachycuje nádhernou harmonii mezi divočáky z okolních lesů a mojí maminkou.

Pokud chcete Vašíka nebo Máju adoptovat na dálku, napište nám sms na tel. 774 060 426 a my se Vám ozveme. Děkujeme!